O NAS
 
ENERGOSOL® to marka kolektorów słonecznych stworzona przez firmę ENERGO-TERM® Technika Grzewcza i Solarna.
 
Firma ENERGO-TERM® działa nieprzerwanie na rynku instalacyjnym od 1993 roku. Zajmujemy się kompleksową realizacją inwestycji w zakresie nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska systemów grzewczych, wentylacyjnych, solarnych, fotowoltaicznych i uzdatniania wody w oparciu o najnowsze rozwiązania i uznane technologie. Zapewniamy projektowanie, doradztwo techniczne, kompletację dostaw, wykonawstwo oraz koordynację inwestycji w zakresie zarówno budownictwa indywidualnego jak i przemysłowego. Firma świadczy również pełną obsługę serwisową, gwarancyjną i pogwarancyjną systemów grzewczych.

 

 

 
 
Ofertę naszych produktów stale dostosowujemy do najnowszych trendów na świecie, poprzez współpracę z czołowymi producentami z branży grzewczej. W ostatnich latach koncentrujemy się głównie na wykorzystywaniu czystej, niewyczerpalnej energii, jaką daje nam Słońce.
Nasza wiedza oraz kilkunastoletnie doświadczenie z zakresu montażu, eksploatacji oraz serwisu systemów solarnych, zainspirowały nas do poszerzenia dotychczasowej działalności o własne kolektory słoneczne. Od 2008 roku oferujemy próżniowe kolektory słoneczne ENERGOSOL®  typu heat – pipe w oparciu o podzespoły renomowanych producentów z branży solarnej. Nasze kolektory słoneczne należą do jednych z najbardziej efektywnych energetycznie urządzeń tego typu w Europie.
 
Oferujemy zarówno kolektory jak i kompletne zestawy solarne do przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz wspomagania centralnego ogrzewania i podgrzewania wody basenowej, a także moduły fotowoltaiczne do produkcji energii elektrycznej pozyskiwanej ze Słońca.
 
Prowadzimy również własne pomiary wydajności naszych kolektorów słonecznych. W siedzibie firmy posiadamy wykonane dwie niezależne, kompletnie opomiarowane instalacje solarne: z kolektorami płaskimi i próżniowymi oraz instalację fotowoltaiczną o mocy 480 Wp do produkcji energii elektrycznej, która zasila urządzenia naszej kotłowni. Parametry pracy wyżej wymienionych instalacji można obserwować na bieżąco 24h/dobę, on-line na naszej stronie internetowej w zakładce „Wizualizacja instalacji solarnej”. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia naszej instalacji demonstracyjnej. Istnieje możliwość obserwacji i porównania pracy kolektorów płaskich i próżniowych w różnych warunkach pogodowych.
 
Nasza firma stale się rozwija i poszukuje nowych innowacyjnych rozwiązań. W wyniku tych działań w 2013 roku do naszej oferty wprowadziliśmy bezobsługowe urządzenie MEDIAGON zabezpieczające instalacje wodne przed odkładaniem się kamienia kotłowego, a w roku 2014 firma ENERGO-TERM® została wyłącznym przedstawicielem producenta tego urządzenia - szwajcarskiej firmy MEDIAGON Ltd. na terytorium Polski. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z tym produktem.
  
Służymy doradztwem technicznym zarówno dla inwestorów prywatnych i firmowych, wykonawców jak i projektantów. Zapraszamy do współpracy.